Karwia – jedna z najdłuższych plaż na Bałtyku

Największą atrakcją Karwi jest długa, mierząca nawet 3 km i szeroka plaża. Latem turyści oblegają dwa strzeżone kąpieliska. Część terenu objęte jest Nadmorskim Parkiem Krajobrazowym, pozostała część stanowi Nadmorski Obszar Chronionego Krajobrazu. Dostęp do morza nie jest jedyną atrakcją.

W tym miejscu do morza uchodzi niewielka rzeczka o nazwie Karwianka. Tak jak mnóstwo innych osad rybackich tak również Karwia z małej i cichej miejscowości rybackiej przeobraziła się w turystyczny kurort. Na wielki plus można zaliczyć niskie ceny noclegów {lista ofert: }. Są tu nawet o połowę tańsze niż w sąsiadującej Jastrzębiej Górze. Choć pod względem turystycznych atrakcji, Karwia ustępuje pola innym miejscowościom to z całą pewnością warto tu przybyć. Tania baza noclegowa pozwala wynająć noclegi w pensjonatach już od 24 zł za osobę. Nie brak tu również pól namiotowych czy domków letniskowych.

Liczne wypożyczalnie rowerów i sprzętu wodnego pozwalają aktywnie spędzać czas. W okolicy znajduje się też piękna ścieżka turystyczna biegnąca przez lasy sosnowe. Ogólnie rzecz biorąc Karwia jest miejscem idealnym dla ludzi ceniących sobie aktywny wypoczynek. Przez miejscowość biegnie trasa biegowa licząca ponad 32 km. Wypoczynek w Karwi docenią rodziny z dziećmi, osoby aktywne i Ci, którym marzy się wielogodzinne wylegiwanie się na słońcu. Osada doskonale prezentuje się zarówno latem jak i późną jesienią.

Wytyczono tu ponad 3 trasy, idealne do uprawiania Nordic Walking. Ścieżki są bardzo dobrze wytyczone, nie ma więc szans by jakiś zbłąkany turysta mógł się zgubić. Wśród osobliwości przyrody na pewno trzeba wymienić Bielawskie Błota. Turyści powinni udać się do dwóch rezerwatów florystycznych. Pierwszy z nich „Moroszka Bielawskiego“ bardzo rzadkiego gatunku maliny. W drugim rezerwacie „Woskownicy Bielawskiego Błota“ można podziwiać woskownicę europejką. Jest to gatunek wyjątkowy na skalę nie tylko Polską ale również Europejską. Niezapomnianych wrażeń może też dostarczyć zwiedzanie Karwi z końskiego siedziska. Funkcjonuje tu Gospodarstwo Agroturystyczne oferujące jazdę konną. Spokojnie, nawet osoby zupełnie początkujące mogą rozpocząć przygodę z rumakiem. To spokojne i ciche miejsce, idealne na wakacyjny odpoczynek.

Dodaj komentarz