Leszno i okolice – wypoczynek w ruchu

Okoliczne atrakcje co roku przyciągają wielu gości do malowniczego wielkopolskiego miasta o nazwie Leszno. W osadzie na turystów czekają stare świątynie i wiatraki, zabytkowe kamieniczki i ratusz na średniowiecznej starówce, okręgowe muzeum i wygodna baza noclegowa (Leszno – różne noclegi). Z kolei na terenach otaczających kurort funkcjonuje wiele ośrodków wypoczynkowych, które cieszą się powodzeniem wśród letników lubiących relaks na łonie natury.

 

Na obrzeżach miasta wyznaczono edukacyjną ścieżkę leśną, która przy użyciu tablic informacyjnych uczy turystów, jak identyfikować gatunki okolicznych drzew i krzewów. Po opanowaniu tej kluczowej wiedzy warto wybrać się na jeden z pobliskich szlaków spacerowych, prowadzących przez rezerwaty natury. Po drodze na wędrowców czekają niesamowite krajobrazy oraz wspaniałe rzeki, jeziorka i bory. Nie brak tu również ścieżek rowerowych, które umożliwiają miłośnikom sportu zwiedzanie okolicy na dwóch kółkach. Na terenie Pojezierza Słowińskiego, położonego nieopodal Leszna, występuje mnóstwo atrakcyjnych jezior, które łączy siatka kanałów. Nad niektórymi z nich powstały ośrodki wypoczynkowe, które zapraszają turystów na piaszczyste plaże i strzeżone kąpieliska. Grupki gości mogą zagrać w siatkę lub futbol, korzystając z boisk piaskowych. Dzięki licznym wypożyczalniom sprzętu, hobbyści korzystają z łodzi i kajaków, wypływając w toń i aktywnie spędzając czas urlopu.

Także wędkarze będą zachwyceni urlopem w Lesznie, ponieważ nieopodal miasta czekają na nich liczne łowiska pełne ryb. Infrastruktura sportowa umożliwia aktywną rekreację także w samym mieście, gdyż na wczasowiczów czeka tu zespół basenów Akwawit. Na terenie ośrodka funkcjonuje ogromny basen, który dostosowano do wymogów międzynarodowych zawodów pływackich oraz mniejszy basen ogólny. Dzieci chętnie korzystają z brodzika i długich, pokręconych zjeżdżalni wodnych.

Dla zwolenników aktywnego wypoczynku, którzy mają tutaj wykupione noclegi, Leszno stanowi znakomite miejsce na spędzenie wakacji. Wczasowicze mają tu do dyspozycji świetny kompleks wodny w samym miasteczku oraz liczne kąpieliska, plaże, porty i wypożyczalnie na pobliskim Pojezierzu Sławińskim. Fani zwiedzania znajdą w okolicy mnóstwo szlaków turystycznych, które stanowią sporą atrakcję zarówno dla piechurów, jak i dla miłośników kolarstwa.

Dodaj komentarz