Malownicze miasteczko – Muszyna

Każdy człowiek musi się czasami oderwać od codzienności, odpocząć od pracy i obowiązków domowych, które czasami są bardzo przytłaczające. W takiej sytuacji warto się udać na krótkie wczasy. Ostatnio wybraliśmy się do Bytowa, teraz pora na inną przystań. Wśród licznych miejscowości turystycznych, które warto odwiedzić w Polsce, na szczególną uwagę zasługuje miejscowość leżąca w województwie małopolskim- Muszyna. Miasteczko jest znanym i cenionym uzdrowiskiem. Można tu znaleźć wiele odwiertów i rozlewni wód mineralnych, które bardzo korzystnie wpływają na zdrowie. W miejscu tym w sposób szczególny leczy się choroby związane z układem pokarmowym oraz układem oddechowym, więc nic dziwnego, że można tu spotkać wiele osób cierpiących na schorzenia związane z tymi układami.

Osoby odwiedzające tą miejscowość, mają okazję wzięcia udziału w licznych imprezach miejskich. Do najpopularniejszych z nich można zaliczyć Noc Świętojańską nad Popradem i Święto Wód Mineralnych. Dużą atrakcją dla turystów odwiedzających tą miejscowość latem, jest kompleks basenów na otwartej przestrzeni, gdzie można bardzo przyjemnie spędzić czas. Inną atrakcją może być spływ doliną Popradu, to coś dla amatorów mocnych wrażeń pełnych adrenaliny. Jeśli chodzi o zimę, to i w tym czasie można tutaj spędzić niezapomniane chwile. Większość osób przyjeżdżających tu w takim sezonie, chętnie korzysta z wyciągów narciarskich, które ma ośrodek w Wierchomli Małej. Także amatorzy jazdy na łyżwach, znajdą tu dla siebie rozrywkę, bo w mieście działa w sezonie zimowym lodowisko. Jako że do Muszyny przyjeżdża wielu turystów i kuracjuszy, w mieście działa prężnie baza noclegowa. Jej oferta jest bardzo różnorodna i ciekawa, jeśli jednak chodzi o najpopularniejsze noclegi (wykaz: meteor-turystyka.pl) , wśród nich można znaleźć domy wczasowe, uzdrowiskowe i wiele pensjonatów oraz hoteli. Wszyscy kuracjusze nocują w sanatoriach i domach uzdrowiskowych, reszta turystów ma do wyboru inne opcje. Wszystkie kwatery w Muszynie są wygodne i dosyć tanie, co jest istotną informacją. Muszyna jest przepiękną miejscowością o każdej porze roku, warto więc przyjrzeć się bliżej jej atrakcjom turystycznym. Wiele informacji o niej można znaleźć w Internecie, na stronach poświęconych turystycznym miastom Polski.

6 myśli nt. „Malownicze miasteczko – Muszyna

  1. Jeśli o mnie chodzi ja mogę polecić to miejsce. W Muszynie byłam 3 dni i na nic nie mogę narzekać. Trafiliśmy na fajne okolice i noclegi.

  2. Jasne, że warto! Muszyna to piękna miejscowość i rzeczywiście okolice super i noclegi tanie 🙂

  3. Pani Bożeno jestem wielką fanką Pani bloga, lubię wyjeżdżać w miejsce, które pani poleca i moja rodzina też jest zawsze zadowolona z takich wakacji

Dodaj komentarz