Najpiękniejsze miejsca w Gliwicach

Polska to kraj który obfituje w ciekawe miejscowości oraz miasta, które pełnią funkcję świetnie rozwiniętych ośrodków turystycznych. Jednym z nich są Gliwice.

Miasto to położone jest w województwie śląskim (https://pl.wikipedia.org/wiki/Województwo_śląskie). Z roku na rok liczba fanów Gliwic znacznie wzrasta. Mnogość wydarzeń kulturalnych, ciekawych zabytków oraz pięknych krajobrazów, sprawia że miejsce to jest bardzo często odwiedzane przez turystów. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom przyjeżdżających tutaj osób Urząd Miasta wydał przewodnik turystyczny pod tytułem ,,Moje Gliwice”. Możemy znaleźć tam wiele ciekawych informacji, między innymi mapkę na której zaznaczone są najważniejsze zabytki, lokale gastronomiczne, w których możemy spróbować tutejszych specjałów oraz znajdziemy także kalendarz cyklicznych wydarzeń kulturalnych.

Bardzo dużym zainteresowaniem cieszy się baza noclegowa (), w której znajdziemy opisy, ceny oraz adresy wszystkich istniejących w tym mieście hoteli, pensjonatów oraz domków gościnnych. Jest to ogromne ułatwienie dla każdej przyjeżdżającej tutaj osoby. Na terenie miasta możemy odwiedzić wiele pięknych parków oraz ciekawych miejsc, które z pewnością skradną nasze serce. Jednym z nich jest Palmiarnia Miejska. Powierzchnia tego obiektu zajmuje aż 2 tysiące metrów kwadratowych. Znajdujące się tutaj rośliny zostały podzielone na sektory. Dużym zainteresowaniem cieszą się rośliny tropikalne oraz rośliny historyczne. Często odwiedzanym działem są także akwaria, które gromadzą różne gatunki ryb oraz zwierząt morskich. Najstarsza żyjąca tutaj roślina ma ponad 150 lat. Możemy tutaj odwiedzić także terraria z różnego typu gadami oraz klatki z papugami i kanarkami. Miejsce to pozwala na oderwanie się od hałaśliwego miasta. Jednym z najpiękniejszych parków jakie możemy odwiedzić w Gliwicach jest Park imienia Fryderyka Chopina. Rozciąga się ona na powierzchni około sześciu hektarów. Istnieje on od lat 80. XIX wieku. Przepiękne, zadbane krzewy, unikatowe rośliny oraz niesamowite pomniki oraz rzeźby z pewnością zachwycą każdą osobę, która odwiedzi to miejsce.

W województwie śląskim możemy odwiedzić wiele niesamowitych miast. Gliwice to z pewnością jedno z najbardziej magicznych miejsc jakie możemy znaleźć na tym terenie.

Dodaj komentarz