Nietypowy pobyt w Bytowie

Za każdym razem wybierając się na letnie wakacje, prawdopodobnie kierujemy się bardziej czynnikami rozrywkowymi, a nie aspektem poznania kultury danego regionu, bardzo jest to odczuwalne na przykładzie Pomorza Gdańskiego, którym zawsze prym wiodą miejscowości nadmorskie, a cała reszta jest bardzo mało wszystkim znana. Z punktu widzenia historycznego, jak i turystycznego – Pomorze ma wiele do zaoferowania poza samym relaksem nad Bałtykiem, który oczywiście jest również bardzo ważny.

Regiony kulturowe wchodzące w skład Pomorza czyli Kaszuby i Kociewie są bardzo bogate pod względem kulturowym, jak i historycznym. Przykładem miejscowości, która jest dosyć dobrze znana tutejszym mieszkańcom jest Bytów – posiada zaledwie 17 tysięcy mieszkańców, jednak jest bardzo atrakcyjna pod względem turystycznym.

Zabytkiem Bytowa jest Zamek Krzyżacki z XIV-XV wieku, który zaraz po zbudowaniu go przez Krzyżaków trafił w ręce polskie, a później w lenno do różnych Książąt Pomorskich. Obecnie, jest przedmiotem licznych wycieczek turystycznych, ale również miejscem noclegowym. W gmachu otwarty jest hotel, który zaprasza turystów do możliwości zamieszkania chociaż na parę dni w zamkowych komnatach.
Jeżeli nocleg w zamku będzie dla nas złym pomysłem, to baza noclegowa (internetowa np. meteor) oferuje również inne możliwości spędzenia czasu w tej miejscowości. Bardzo eleganckim miejscem są np. obiekty ze SPA, oferujące nam dobre warunki noclegu, przy czym możliwość organizacji różnych imprez. Mamy też spory wybór tańszych kwater.

Bytów, jako że leży w centrum Kaszub, pozwala nam odkryć nie tylko bardzo bogatą kuchnię kaszubską, ale przede wszystkim kulturę, która tutaj jest bardzo unikatowa na skalę kraju. Miejscowość leży blisko takich punktów jak Szymbark, więc warto jest zwiedzić również okolice, które pozwolą na zagłębienie się w kulturę kaszubską.

Dodaj komentarz